Ebru Dorman Yönetim Kurulu Üyesi olarak MV Holding’e katıldı

Ebru Dorman Yönetim Kurulu Üyesi olarak MV Holding’e katıldı

Ebru Dorman Şubat 2015 itibariyle MV Holding’e İcradan sorumlu Yönetim kurulu üyesi olarak atanmıştır.

Nişantaşı Anadolu Lisesini birincilikle bitiren Ebru Dorman, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini bölümünden 1994 yılında birincilikle mezun oldu. Önce Tübitak-Nato bilim bursu ile California Berkeley Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği mastırını ardından da 1999 yılında Harvard Business School’da işletme mastırını (MBA) tamamladı.

Kariyerine 1995 yılında McKinsey İstanbul ofisinin kurucu üyeleri arasında başlayan Ebru Dorman, firmanın Londra, Helsinki ve Varşova ofislerinde de yürüttüğü projelerde öncelikle finans ve telekom sektörlerinde görev aldı. Londra’da Goldman Sachs’da yatırım bankacılığı ve Morgan Stanley’de risk sermayesi (venture capital) alanlarında çalıştı.

Dünyanın en büyük telekom şirketlerinden Orange (France Telecom)’da on yıl boyunca risk sermayesi ve Avrupa operasyonlarında pazarlama, satış, müşteri hizmetleri yanında stratejik iş geliştirme, şirket satın alma ve değişim yönetimi alanlarında Başkan Yardımcısı (Vice President) olarak görev yaptı. France Telecom’un en genç VP’si olan Dorman Capital dergisinin 2008 yılındaki “Dünya Devlerini Yöneten Elli Türk” listesinde yer aldı.

Ardından Malezya’nın önde gelen telekom operatörü Maxis’de üç yıla yakın çalışan Dorman önce strateji ve planlamadan sorumlu ve son olarak da fiberoptik, kablosuz internet, internet televizyonu ve akıllı ev alanlarından sorumlu Başkan Yardımcılığı yaptı.

MV Holding’e katılmadan evvel, 17 yıllık yurt dışı tecrübesinden sonra Türkiye’ye dönerek Acıbadem Sağlık Grubunda Genel Müdür Vekili olarak görev yaptı.

Şubat 2015’ten itibaren MV Holding Yönetim Kurulu Üyeliği’ni yürütmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.