Kamuoyuna Duyuru

Kamuoyuna Duyuru

15 Temmuz 2016 gecesi ordu içerisindeki bir grup illegal oluşumun gerçekleştirmeye çalıştığı darbe  girişimini  en  sert  şekilde  kınıyor,  bu  grupların  demokratik  olmayan  yöntemlerle  ülke  yönetimine ve toplum iradesine el koyma girişimini kabul edilemez buluyoruz.
Toplumun  her  kesiminden  vatandaşların  bu  darbe  karşısında  duruşunu  ve  birlikte  verdiği  mücadeleyi  gururla  destekliyoruz.  Hukuk  dışı  yöntemlerle  ve  güç  kullanarak  halkın  iradesine ve siyasi sisteme el koymaya çalışanların bugün ve her zaman karşısında olacağız, demokrasi ve özgürlükten yana saf tutmaya devam edeceğiz.
Türkiye’nin  sadece  demokratik  yollarla  seçilmiş  kişi  ve  kurumlarca  yönetilebileceğini  tüm  dünyanın duyması ve kabullenmesi için her türlü çabayı göstereceğiz. MV Holding olarak  toplumun  iradesinden  bağımsız  saiklerle,  belirli  bir  grubun  ve/veya  cemaatin  menfaatleri  doğrultusunda  kamu  kurum  ve  kaynaklarının  gasp  edilmesi  ve  kötüye  kullanılması  karşısında,  Türkiye’deki  demokratik  kurumsallaşma  ve  reform  süreçlerinin  arkasında  olduğumuzu  belirtmek  isteriz.  Türkiye  kamuoyunu  ve  yurtdışındaki  Türkiye  dostlarını  toplumsal  barış  ve  demokrasi  için  ortak  bir  duygu  ve  kararlılık  etrafında  kenetlenmeye  davet ediyoruz.
Yaşanan  vahim  olaylarda  hayatını  yitirenlere  başsağlığı,  aile  ve  yakınlarına  sabır,  yaralananlara acil şifa dileklerimizi iletiyoruz.
MV Holding A.Ş.