Eğitim

MV Holding, kurumsal sosyal sorumluluk alanında öncelikli olarak eğitim, çevre, toplum ve sanat konularında ülkemizde sürdürülebilir gelişmeye katkı sağlamayı amaç edinmiştir. Türkiye’nin kendi konularında önde gelen Vakıf, sivil toplum kuruluşları ve girişimlerine destek vermektedir.

Çevre konusundaki çalışmalarını, 2015 yılında Murat Vargı tarafından kurulan Çöpüne Sahip Çık Vakfı ile sürdürmekte, sanat alanında Büyük Efes Sanat girişimi ile de Türkiye’de sanatı ve sanatçıyı desteklemektedir. 

TED İstanbul Koleji

Türk Eğitim Derneği, Türkiye’nin başöğretmeni Atatürk’ün direktifleri ve onun koyduğu ilkeler doğrultusunda 1928 yılında kurulmuş ve amacı; ülkeye çağdaş, laik cumhuriyete inanan ve bunları yaşamında ilke edinen genç nesiller yetiştirmek olan bir dernektir.

TED İstanbul Koleji ise yine bu ilkeler doğrultusunda İstanbul’da yaşayan TED Ankara Koleji mezunları tarafından kurulmuştur. 1998 senesinde eğitim öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

Murat Vargı, TED İstanbul Koleji Vakfı’nın kuruluşuna öncülük etmiş, TED İstanbul Koleji’ne kuruluşundan bu yana desteğini devam ettirmektedir.

2008 senesinde , TED İstanbul Koleji Lisesi içinde laboratuvar ve kütüphanenin bulunduğu ‘Birgül Vargı’ binası, 2018 yılında da spor ve sanatsal faaliyetlerin yapıldığı Vargı Etkinlik Salonu hizmete açılmıştır.

www.tedistanbul.k12.tr

ERG – Eğitim Reformu Girişimi

Eğitim Reformu Girişimi (ERG), çocuğun ve toplumun gelişimi için eğitimde yapısal dönüşüme nitelikli veri, yapıcı diyalog ve farklı görüşlerden ortak akıl oluşturarak katkı yapan bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir girişimdir. Yapısal dönüşümün ana unsurları, eğitimde karar süreçlerinin veriye dayalı olması, paydaşların katılımıyla gerçekleşmesi, her çocuğun kaliteli eğitime erişiminin güvence altına alınmasıdır.

2003 yılında kurulan ERG, Türkiye’nin önde gelen vakıflarının bir arada desteklediği bir girişim olmasıyla Türkiye sivil toplumu için iyi bir örnek oluşturur.

http://www.egitimreformugirisimi.org

Koç Üniversitesi Anadolu Bursiyerleri Programı

Anadolu Bursiyerleri Programının amacı, Anadolu’nun gelişmekte olan bölgelerindeki başarılı öğrencilerle Üniversite’nin sunduğu üstün imkanları buluşturarak, öğrencilerin eğitimine katkı sağlamak ve topluma yararlı bireyler yetiştirilmesine katkıda bulunmaktır.

MV Holding, 2013 yılından bu yana Anadolu’dan gelen ve ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilere sağladığı burslarla programa desteğini sürdürmektedir.

https://anadolubursiyerleri.ku.edu.tr

Herkese Kitap Vakfı

Herkese Kitap Vakfı, “Daha iyi bir Türkiye yaratmak” için okumayı sevdirmek, yaygınlaştırmak ve kitapların ihtiyaç sahibi herkese her yerde ulaşmasını sağlamak amacıyla kurulmuş ve “Okuyan Türkiye İçin Herkese Her Yerde Kitap” sloganı ile çalışmalar yapan bir sivil toplum kuruluşudur. Herkese Kitap Vakfı’nda MV Holding, ‘Hayat Verenler’ arasında yer almıştır.

http://www.herkesekitapvakfi.org

GBİAD – Güç Birliğine İlk Adım Derneği

Güç Birliği’ne İlk Adım Derneği gazi çocuklarının eğitimine burs yoluyla destek vermektedir. Dernek ayrıca zor durumda olan gazi ailelerine yardımlar yapmaktadır.

http://gbiad.org.tr

Eğitim alanındaki diğer destekler

Diyarbakır Çermik’te uçak kazasında hayatını kaybeden KVK çalışanı Ercan Demirkol adına Anadolu Lisesi ve İlköğretim Okulu ve 136 kapasiteli öğrenci yurdu 2008’de hizmete açılmıştır.

TOG – Türkiye Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda Birgül Vargı Eğitim Fon’u oluşturulmuştur.

2012 yılında Türk Eğitim Vakfı’nın Van Depremi’nde okulların onarılması için başlattığı bağış kampanyasına katılmıştır.

Fotoğraf Galerisi