Sanat

MV Holding, sanat alanındaki çalışmalarını ve sanata olan desteğini Swissotel Büyük Efes İzmir’de oluşturduğu “Büyük Efes Sanat” sürekli sergisi ile sürdürmektedir. 
Büyük Efes Oteli geçmişinde bulunan ve dönemin Çağdaş Türk Sanat’ı öncülerinden Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun seramik panosu, Atilla Galatalı, Nasip İyem, Beril Anılanmert, Şadi Çalık, Cevat Şakir Kabaağaçlı, Erdoğan Ersen, Jale Yılmabaşar gibi sanatçıların eserlerinin, otelin renovasyonu sırasında demontajları yapılmış ve daha sonra restorasyonları gerçekleştirilmiştir.
Eserlere hak ettikleri değer verilerek, otelin yenilenen çizgisinde, değişik mekânlarda yerlerini almaları için büyük özen gösterilmiştir. Büyük Efes Sanat Koleksiyonunun devamını yine Modern Türk sanatçılarının otelin sanat geçmişine ve yeni konseptine paralel olarak, mekâna özel olarak tasarladıkları eserler oluşturmuştur. Aralarında Devrim Erbil, Seçkin Pirim, Kemal Önsoy, Alev Gözonar, Mithat Şen, Güneş Çınar, Yaşam Şaşmazer gibi sanatçıların çalışmalarının yer aldığı koleksiyon ile otel bir sanat mekânı haline gelmiştir.
İzmir’in sembolü haline gelmiş olan Büyük Efes aynı zamanda, uluslararası üne sahip Kolombiyalı ressam ve heykel sanatçısı olan Fernando Botero’nun dünyaca ünlü bronz heykelini ve yine eserleri birçok uluslararası müzede ve koleksiyonda yer alan Rabarama ve Lorenzo Quinn’in heykellerini sergileyerek, sanatseverlerin ve otel misafirlerinin erişimine sunmakta ve bir anlamda şehrin kültür mirasının zenginleşmesine de katkıda bulunmaktadır.

Büyük Efes Sanat

Büyük Efes Sanat, Swissotel Büyük Efes İzmir’de bulunan Büyük Efes Sanat Koleksiyonu sürekli sergisi ile çağdaş mekanda sanatı yaşatmak, düzenlediği sergi ve sanat etkinlikleri ile sanatı ve sanatçıyı desteklemek amacıyla hayata geçirilmiştir.

http://www.buyukefessanat.com

İstanbul Fotoğraf Müzesi

Türkiye’nin ilk fotoğraf müzesi olan İstanbul Fotoğraf Müzesi, Fatih Belediyesi ve Fotoğraf Dostları Derneği’nin çabaları ve destekleriyle Kadırga’da 1000 metrekare alanda beş fotoğraf galerisi, fotoğraf arşivi ve kütüphanesi ile Kasım 2011’de hayata geçti. Türk fotoğrafını desteklemek, dünyadaki yerini almasına katkıda bulunmak, her yaş ve kesimden yetenekli fotoğrafçıya görünürlük sağlarken fotoğraf izleyicisini yeni ve taze bakışlarla tanıştırmak, fotoğraf sanatını kullanarak geniş kitlelerde farkındalık yaratmak ve Türk fotoğrafının görsel belleğini oluşturacak fotoğraf ve fotoğrafçıları biraraya getirmek misyonlarıyla kurulan müze, İstanbul’a yepyeni bir kültür hizmeti sunacak.
Ülkemiz ve dünyadan farklı fotoğraf çalışmalarının örneklerinin de sunulmakta olduğu müzede, Banu Vargı, müzeye Araştırma Arşivine kazandırdığı Cumhuriyet Dönemi Fotoğraf Koleksiyonu ile destek vermekte ve Banu Vargı Dünya Gözü Galerisi’ne ev sahipliği yapmaktadır.

http://www.istanbulfotografmuzesi.com

Fotoğraf Galerisi