Swissotel Grand Efes’e ilk ödül – Hürriyet Ekonomi

Swissotel Grand Efes’e ilk ödül – Hürriyet Ekonomi

Büyük Efes Oteli, 65 milyon dolarlık bir yenileme bütçesiyle Swissotel Grand Efes İzmir adı altında 5 yıldızlı olarak 1 Kasım 2007’de kapılarını açmaya hazırlanıyor. Swissotel Grand Efes Genel Müdürü Andre D. Mühlemann, Forum Bornova’daki Pastarito Restoran’da düzenlenen toplantıyla gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Son basın toplantısını 22 Ocak’ta gerçekleştirdiklerine dikkat çeken ve o tarihten bu yana meydana gelen gelişmeleri aktarmak istediğini belirten Andre D. Mühlemann, şunları söyledi:“Hepinizin bildiği gibi, Swissotel Grand Efes & Grand Efes Convention Center yaklaşık 65 milyon dolarlık bir yatırımla baştan aşağı yenilenerek açılışına hazırlanıyor. Swissotel Grand Efes 1 Kasım 2007’de ve Grand Efes Convention Center ise 1 Aralık 2007’de ve belki de daha erken bir tarihte kapılarını açacak. Otelimizin inşaatı sorunsuz ve planlı bir şekilde devam ediyor. Şu anda sahada 650 işçi var ve bu sayı önümüzdeki haftalarda bini aşacak. Swissotel Grand Efes’te kişiye özel ayrıcalıklı servis mükemmelliğini baz alan, teknoloji ve konforu bir arada sunan 55 süper lüks suit oda bulunacaktır.”

Çok büyük bir gururla açıklamak istedikleri bir gelişme olduğunu da belirten Mühlemann, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçen şubat ayında Swissotel Grand Efes olarak Leading Hotels Of the World (Dünyanın En İyi Otelleri) ve Leading SPA’s of the World (Dünyanın En iyi SPA merkezleri) üyeliği için başvurmuştuk. LHOW dünyanın 80’i aşkın ülkesinde süper lüks 430 otel ve SPA’nın üyesi olduğu bir kuruluş. Gururla belirtmek isterim ki, Swissotel Grand Efes Leading Quality Assurance Müfettişi tarafından 11 Nisan 2007 tarihinde gerçekleşen ilk teftiş sonucu son derece yüksek skorlar kaydederek büyük bir başarıya imza atmıştır. Teftiş sonuçları arasında en sevindirici olanı ise şüphesiz Amrita SPA & Wellness’ın aldığı yüzde 100’lük tam puandır. Türkiye’de LHOW üyesi olmayı başarmış ve süregelen teftişler sonucu bu üyeliği devam ettirebilmiş sadece iki otel var, bunlardan biri Swissotel ailesinden kardeş otelimiz Swissotel The Bospohorus İstanbul’dur. Swissotel Grand Efes’in Amrita SPA ile birlikte Türkiye’de ilk kez hem LHOW ve hem de LSOW üyeliğini almayı başaracağına dair inancımız sonsuz.”

Satış ve Pazarlama departmanı faaliyetleri çerçevesinde başta İzmir ve İstanbul olmak üzere bir çok seyahat acentesini ve şirketi ziyaret ederek otel hakkında bilgilendirme yaptıklarını belirten Mühlemann şöyle konuştu: “Bugüne dek İzmir’de 198 firmada 223 kişi, 70 adet seyahat acentesi ve 122 kişi satış ekiplerimiz tarafından ziyaret edildi. İstanbul’da bugüne kadar toplam 70 acenta ve 145 kişi ziyaret edildi. Tüm bunlara ek olarak Satış Müdürlerimiz MITT Moskova, IMEX Frankfurt ve ATM Dubai gibi önemli uluslararası turizm fuarlarına katılarak hem Swissotel Grand Efes’i ve hem de İzmir’i tanıttı. Bizler için bir başka gurur kaynağı ise henüz renovasyon aşamasında iken almaya hak kazandığımız ilk uluslararası ödülümüz olan Adrian Awards – 300 veya daha fazla odalı oteller Reklam Özel Kategorisi Bronz Ödülü. Swissotel Grand Efes Açılış öncesi ekibi her geçen gün genişleyerek bugün itibarı ile toplam 16 kişiye ulaştı. Murat Oldaç Geliler ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Hakan Petek Odalar Bölümü Direktörü ve Gürkan Özmen Finansal Kontrolör olarak aramıza yeni katılan arkadaşlarımız. Önümüzdeki aylarda Swissotel Grand Efes ailesine katılmak üzere Mutfak Şefi olarak Michael Schauss ve Amrita SPA Welness Center Müdürü olarak ise Dr. Narendra Shetty ülkemize gelecek. Sizi temin ederim ki, Swissotel Grand Efes kongreler, her türlü etkinlik ve toplantılar ile konaklamalar için İzmir herkesin aklına gelen ilk adres adres olacaktır.”