TURMEPA 18. Kuruluş Yıldönümü Yemeği’ Türkiye’ye yön ve deniz kirliliği ile mücadeleye öncelik verenleri buluşturdu.

TURMEPA 18. Kuruluş Yıldönümü Yemeği’ Türkiye’ye yön ve deniz kirliliği ile mücadeleye öncelik verenleri buluşturdu.

Deniztemiz TURMEPA Derneği’nin, kısıtlı kaynakları ile gerçekleştirdiği sayısız projelerine maddi destek sağlamak ve yıl boyunca Derneğe maddi ve manevi  katkıda bulunan kuruluş ve kişilere teşekkür etmek amacıyla düzenlediği “Geleneksel Turmepa Yemeği” 18 Ocak 2013 akşamı gerçekleştirildi.

Deniz kirliliği ile mücadelesinde TURMEPA’yı yalnız bırakmayan üye ve onların konuklarının katıldığı gecede,  destek olan kuruluş ve kişilere özel plaket de takdim edildi. MV Holding’İn de kuruluşundan bu yana destekçisi olduğu derneğin plaketini Yönetim Kurulu üyesi Banu Vargı Tümay aldı.

Özellikle denizlerin kurtarılması için gelecek nesillerin bilinçlendirilmesini amaçlayan dernek, “Sınırsız Mavi eğitim projesiyle son 6 yılda 6 milyonu aşkın öğrenciye ulaşan ve bu eğitimleri internet ortamına da taşıyan TURMEPA, Milli Eğitim Bakanlığı’nın web uygulamalı Fatih Projesi’ne entegre olarak çevre eğitimlerini bundan böyle 16 milyon öğrencinin hizmetine sunmaya hazırlanıyor. TURMEPA, koruma projeleri ile koylarımız için örnek projeler uyguluyor ve bu arada Akdeniz ve Karadeniz’de kurduğu hem deniz suyu ölçümleri yapan hem de eğitim üssü olarak kullanılan Deniz ve Kıyı İnceleme Merkezleri’nin sayısını artırmaya çalışıyor.